Uğurlu Yapı
Uğurlu Yapı
Uğurlu Yapı
Polibit
Polibit
 
polibit

BTM POLİBİT, cam tülü veya polyester keçe taşıyıcılı, APP (atacticpolypropylene) ile modifiye edilmiş bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, şalümo ile uygulanan bir su yalıtım örtüsüdür.

KULLANIM YERLERİ:

• Yapıların teras çatılarında,eğimli beton çatılarda,
• Perde duvarlarda, temellerde su ve rutubet geçirimsizlik elde etmek için kullanılır.
• Polibit C3000, ılıman iklimler için tasarlanmış olup, su yalıtımında alt ve orta kat örtü olarak kullanılmaktadır.
• Polibit C3000, banyo-mutfak gibi ıslak hacimler ve basınçlı yeraltı veya yüzey sularının olmadığı temellerde, sadece neme karşı yalıtım amacıyla tek kat olarak kullanılır. Bunun dışında tek kat olarak kullanılmaz.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit uygulama yapılacak yüzey, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı, gevşek parçalar kazınmalıdır. BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit uygulanacak yüzeye bağlı olarak gerekli hallerde, uygulama yapılacak yüzeye BTS 100 veya BTR 100 astar tatbik edilmeli, tamamen kuruması beklenmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ:
BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit yalıtım yapılacak yüzeyler beton ise ahşap mala perdahlı meyil şapı ile bitirilmiş, temiz ve kuru olmalıdır. BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit uygulamasından önce, yüzeye bitümlü solüsyon astar BTS 100 (TS103) veya bitümlü emülsiyon astar BTR 100 (TS113) sürülmüş olmalı ve kuruması beklenmelidir. Çatının en alt kısmında (en düşük kot) ve meyile dik yönde örtü uygulamasına başlanır. BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit, şalümo alevi ile ısıtılarak yüzeye yapıştırılır. Sıralar arasında mutlaka şaşırtma yapılmalıdır. kısa kenar bindirmelerinde 10 cm, uzun kenar bindirmelerinde 15 cm bini payı bırakılmalı ve ek yerleri iyice yapıştırılmalıdır. Katmanlar arasında da kısa kenarda 50 cm, uzun kenarda 5 m şaşırtma yapılmalıdır.

AMBALAJ:
BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit C3000, 1 m eninde ve 10 m boyunda olup rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

DEPOLAMA KOŞULLARI VE RAF ÖMRÜ:

BTM Su Yalıtım Örtüsü Polibit rulolar üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdır. Eğer ruloların açıkta uzun bir süre depolanmaları gerekiyorsa, güneş ışınlarından korunmaları için üzerlerinin örtülmesi gerekmektedir. Rulolar paletsiz halde istiflenecekse üst üste konulmazlar. Paletli halde istiflemede en çok iki sıra üst üste konulabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Polibit C 2000 teknik özellikleri için tıklayın
Polibit C 3000 teknik özellikleri için tıklayın
Polibit C 3000 Kumlu teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 3000 teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 3000 Kumlu teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 4000 teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 4000 Kumlu teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 3000 M teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 4000 M teknik özellikleri için tıklayın
Polibit P 5000 M teknik özellikleri için tıklayın