Uğurlu Yapı
Uğurlu Yapı
Uğurlu Yapı
Isoline
Isoline
 

uğurlu ypı isoline

“ISOLINE®, kiremitlerle kaplı çatınız için uzun ömürlü ve tam su geçirimsiz bir kiremit altı su yalıtım sistemidir.”

ISOLINE® NEDİR?

ISOLINE® oluklu, özel olarak geliştirilmiş bir kiremit altı su yalıtım levhasıdır.  Başta Marsilya tipi kiremitler olmak üzere Türkiye’de üretilen birçok kiremitle uyumludur.  

ESTETİK ÇATILAR İÇİN

Kiremitlerin düzgün uygulanmasını sağlayan ISOLINE®, sayesinde çatınız da estetik olur. Yine ISOLINE® sistemi dahilindeki geniş  aksesuar çeşitleriyle, farklı ve rafine çatılar elde edebilirsiniz.

SU GEÇİRİMSİZ

Başta ençok kullanılan kiremit türü olan Marsilya tipi kiremitler olmak üzere tüm kiremitli çatılarınızda ISOLINE® levhası tam su geçirimsizlik sağlar.

HEM YENİ HEM DE YENİLENEN ÇATILARINIZ İÇİN İDEAL BİR ÇÖZÜMDÜR 

ISOLINE®, ile bir kez çatınızı tamir ettiğinizde bir daha her yıl çatınızı yenilemek zorunda kalmazsınız.Ugurlu yapı isoline

ISOLINE®, hem yeni inşaa edilen binalarınızın çatısında , hem de yenilenen çatılarda  tam su geçirimsizlik, düzgün görünüm ve istendiği takdirde de levhaların altına ısı yalıtımı yapma imkanı sunmaktadır.

Yüzyıllardır süregelen, ülkemizde de ençok kullanılan, estetik ve geleneksel malzeme olan kiremit, ISOLINE® sayesinde %100 su geçirimsiz, havalandırmalı ve ısı yalıtımlı olarak da artık kullanılabilmekte.

ISOLINE®'İN  AVANTAJLARI NELERDİR ? 

ISOLINE® levhalarının çatıya tespiti oluk tepelerine çivi çakılarak yapılır. Kiremit altına sızan sular ISOLINE®’in oluk diplerinden serbestçe akar, bu sayede çatının %100 su geçirimsizliği sağlanır

Ayrıca kiremitler ISOLINE®'in özel girintilerine takılarak döşenir. Bu yöntemle hem kiremitlerin kaymasına engel olunur, hem de  döşemenin düzgün ve hizalı olmasını sağlamak için normalde yapılan ip çekme işlemine gerek kalmadan uygulama süratle tamamlanır. 

ISOLINE®, mukavemetli yapısı sebebiyle aralıklı döşenmiş tahtalar üzerine de uygulanabilir; kiremit altı tahtalarının 34 cm arayla döşenmesi yeterlidir. Bu sayede toplam kaplama tahtasından %70 tasarruf sağlanır. 

Neden ISOLINE® Çatı Yenilemeleri-Aktarmaları için İdealdir?

Çünkü ISOLINE® ile varolan  eski kiremitlerinizi yeniden kullanabilirsiniz. Ayrıca çatının bitirilmesinde acele edlimesine de gerek yoktur, çünkü çatı birkez ISOLINE® kaplandıktan sonra, üzerlerinde kiremit olmadan da tamamiyle su geçirimsiz olarak çatıyı aktarma süresince korur.Çatı kiremitlerle de kaplanınca iki kez su geçirimsiz hale gelir...

AYRICA: 

ISOLINE® ile uzun vadeli olarak birçok gözardı edilen aşağıdaki sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

Yoğuşma sorunu: 

ISOLINE® oluklarının altında hava boşluğu bulunur. Bu boşluk, eğer çatıda ısı yalıtım malzemesi varsa onun üzerinde hava sirkülasyonu meydana getirir. Bu da binanınızın içindeki buharın yoğuşmadan atılmasına yardımcı olur.

Çatının havalandırılması sorunu:

ISOLINE® ile kiremitler arasında da bir boşluk vardır, bu boşlukta dolaşan hava çatıyı havalandırarak kiremitlerin çabuk kurumasını sağlar.

Bu sayede uzun süreli neme bağlı olarak oluşma fırsatı bulan küf ve neme karşı da önlem alınmış olur.


TEKNİK ÖZELLİKLER:

V

isoline

ISOLINE®
En : 102 cm
Boy: 182 cm
Net kaplama alanı: 1,65 m²/adet
Ağırlık : 6,0 kg/adet-3,6 kg/m²
Oluk yüksekliği: 2,4 cm
Oluk sayısı: 21 oluk/levha

isoline

PALET
En : 104cm (±10)
Boy: 90 cm (±10)
Yükseklik: 190 cm (±10)
Palet Ağırlığı: 1480 ± 80 kg/palet
Ağırlık : 6,0 kg/adet-3,6 kg/m²
Ambalaj: 250 sheet/palet – 412 m² /palet (net kaplama alanı)